Kde a jak probíhá coaching s Helenou?
- HELENA THEUNISSEN
- 30. 3. 2021
- Minut čtení: 3
Aktualizováno: 31. 3. 2021
"Jak a kde takový coaching probíhá? Jak a čím začít, mám mít připravené, o čem chci mluvit? Jak dlouho coachingové sezení trvá, a také budu se na daném místě vůbec cítit příjemně?"
Možná potřebujete odpovědi zrovna na tyhle otázky. Také by mě zajímaly.
Je to vlastně docela jednoduché, určitě není třeba se nijak složitě připravovat, mít obavy nebo cítit nervozitu - prvním setkáním, i těmi ostatními, Vás provedu s lehkostí a úsměvem, bude Vás to bavit.
JAK PROBÍHÁ COACHING?
Úvodní sezení je vždy zdarma a říkávám, že trvá asi 30 min, ale ve skutečnosti je to vždy déle. Ptám se Vás, jak jste mě našli, s čím za mnou přicházíte a jaké je Vaše téma, zadání. Někdy je složitě jej formulovat, tak tomu dopomáhám otázkami, které to upřesní. Není to žádný "pohovor", nebo výslech. Je to příjemný rozhovor, plyne tak rychle, že Vám bude líto, že těch 30+ minut je pryč. A i já se vždy těším již na další setkání.
Zpočátku tedy obě strany zjistíme, jestli se k sobě "hodíme". Jestli já Vám mohou být nápomocna ve Vaší situaci a Vy zjistíte, jestli chcete, abych Vaší koučkou byla zrovna já. Pokud ano, domluvíme si, jak bude naše spolupráce probíhat. Možná potřebujete aktivně řešit nějaký problém, tak budeme ve stálém spojení např. celý měsíc, nebo řešíte jen dílčí věc a bude Vám stačit dvouhodinové sezení. Nebo si přejete projít zásadní životní změnou a čeká Vás se mnou dalších 6 sezení. Prostě vyberete si z programů, které nabízím.
V době mezi schůzkami já pro Vás zpracovávám "knihu" - dokument plný postřehů z našich schůzek a také v něm najdete zadání, které Vás čeká vyhotovit, nejčastěji písemně. Proč písemně? To Vám řeknu osobně, nebo tady v dalším článku, ale písemně má často velký efekt, proto to ve spolupráci využívám. Na konci naší spolupráce pak máte svou vlastní inspirativní knihu plnou Vaší zkušenosti, nástrojů a také různých odkazů a tipů. Vidíte také, s čím jste na začátku přišli a kam jste se za dobu spolupráce posunuli, kam jste došli. A Váš rozvoj tak máte černý na bílém. Budete na sebe opravdu pyšní!
KDE PROBÍHÁ COACHING?
Má sezení s klienty probíhají na rozličných místech.
1. Kavárny.
Vyzkoušela jsem různé příjemné kavárny, které také naleznete na mém blogu, kde je příjemná, klidná atmosféra, která poskytuje dostatek soukromí a zároveň místa působí uvolněně, přátelsky, neformálně. V některých se při zamyšlení shlíží na ruch velkoměsta, jiné zaujmou už svým interiérem, ale hlavní pozornost má vždy rozhovor mezi námi.
2. Moje kancelář.
Někomu ale kavárna nevyhovuje, proto využívám i svou kancelář pro komornější coachingová sezení. Zde najdete úplný klid nad šálkem čaje nebo kávy, poznámkový blog pro zapsání postřehů, na rozloučenou čokoládu a na případnou slzu kapesníček.
3. Vaše kancelář.
Nemám problém přijet za Vámi kamkoliv budete potřebovat, pokud Vám vyhovují prostory Vaší vlastní kanceláře. Potřebujeme takový prostor, kde se budete cítit dobře, budete mít soukromí pro sdílení Vaší situace a klid - nebudete po dobu coachingu vyrušováni.
4. On-line prostor!
A pokud se nebudeme moci z nějakého důvodu setkat osobně - aktuálně třeba kvůli karanténě, anebo z prostého důvodu, že bydlíte v jiném městě nebo dokonce v jiném státě, tak jsem tu pro Vás také on-line! Vybírejte sami z mnoha možností připojení - Skype, Google Meet, Teams, Jitsi, Whatsapp nebo prostě telefonní video call. Jak probíhá on-line coaching se dozvíte ZDE.
Potřebujete ještě něco vědět? A jaké místo si vyberete? Nějakou kavárnu blízko Vaší práce nebo bydliště nebo můj coachingový prostor?
Budu se na Vás moc těšit.
helena@helenatheunissen.cz

Comments